W dniach 07.09 - 22.09 trwa w sklepie przerwa urlopowa. Z tej okazji PROMOCJA - 25% zniżki na biżuterię letnią, 15% na pozostałe produkty. Darmowa dostawa od 250 zł 🌞

Pielęgnacja biżuterii

Biżuteria aah! jak każda biżuteria jest delikatna. Aby jej blask i piękno towarzyszyły Ci przez długi czas odpowiednio ją przechowuj i pielęgnuj. Szczególnie uważaj podczas użytkowania bransoletek i naszyjników z cienkich łańcuszków czy elastycznej żyłki, które w wielu sytuacjach mogą być narażone na zerwanie.

Aby cieszyć się swoją biżuterią jak najdłużej przestrzegaj poniższych zasad:

przechowuj biżuterię w zamkniętym kuferku, szufladzie bądź woreczkach/pudełkach (uwaga – biżuteria nie lubi wilgoci – nie trzymaj jej w łazience). Moją biżuterię pakuję w welurowe woreczki bądź pudełka z wkładką z gąbki pokrytej welurem - idealnie nadają się do przechowywania Twoich bransoletek, naszyjników i innych ozdób.

unikaj kontaktu z wodą – nie zabieraj biżuterii do wanny, pod prysznic czy na basen. Podczas letnich wakacji nie urządzaj jej kąpieli w jeziorze czy w morzu. Uważaj na biżuterię podczas mycia rąk (a najlepiej ją ściągnij).

staraj się, aby biżuteria nie miała bezpośredniego kontaktu z perfumami, kosmetykami do ciała i produktami zawierającymi alkohol bądź silne związki chemiczne.

•kamienie naturalne są bardzo delikatne i kruche – chroń biżuterię przed uderzeniem, upadkiem czy silnym naciskiem.

zdejmuj biżuterię przed robieniem porządków czy myciem naczyń, aby nie miała kontaktu z chemią domową.

jeśli masz w planie trening, to daj biżuterii czas wolny – nie przepada za słoną wodą, więc za naszym potem również.

uważaj na słońce – zbyt silna ekspozycja na światło słoneczne (np. podczas opalania) może wybarwić kamienie.

gdy idziesz spać, niech Twoja biżuteria też odpoczywa!

Podczas użytkowania kamienie mogą się zakurzyć, mają też kontakt z naszym potem – warto je po całym dniu noszenia przetrzeć suchą, miękką szmatką. Jeśli biżuteria uległa silnemu zabrudzeniu możesz przemyć ją wodą z delikatnym mydłem.

Pamiętaj, że z biegiem czasu na powierzchni biżuterii mogą pojawić się otarcia i zadrapania, możesz też zaobserwować delikatne ścieranie się powłoki złocenia. Dzieje się tak w wyniku naturalnych czynników związanych z użytkowaniem.

Twoja biżuteria uległa zniszczeniu, a nie wyobrażasz sobie bez niej życia? Skontaktuj się ze mną, a na pewno coś wymyślę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl